Een man die Ove heet – Frederik Backman

Laatst las ik “Een man die Ove heet” van de Zweedse auteur Frederik Backman. Ove, het hoofdpersonage, is een 59-jarige man die in een woonwijk van een klein dorp woont. Hij is het protoype van de grumpy oude man, waarvan we er allemaal wel eentje kennen. Hij loopt steeds te zeuren over pietluttige details, houdt van regels en mijdt het liefst zoveel mogelijk sociaal contact. Het enige wat Ove wil, is met rust gelaten worden en laat dat nu net iets zijn dat zijn nieuwe buren niet zo goed begrijpen.

(meer…)

Review | Apocalyps (Renegades #3)

Enkele jaren geleden las ik Alter Ego en Aartsrivaal, de eerste twee delen uit de Renegades serie. Ik herinner mij nog dat ik deze joekels van boeken in een ruk uitlas en immens verdiept was in het verhaal. Ondertussen heb ik zowel deel 1 als 2 nog eens herlezen en was mijn enthousiasme meer getemperd. Maar dat weerhield mij natuurlijk niet om het slotdeel Apocalyps te lezen, waar ik zo lang op heb moeten wachten.

(meer…)

Booktalk | Elle & Darcy

Vorig jaar won ik op bookstagram Elle & Darcy. Het leek me een ongelooflijk cute, luchtig liefdesverhaal waar ik ontzettend zou van kunnen genieten. Perfect om eens af te wisselen met de fantasy verhalen die ik normaal lees. Bovendien is de cover ook een pareltje. Maar natuurlijk is de inhoud nog belangrijker.

(meer…)

Booktalk | Heks & Jager

Heks & Jager stond al een tijdje op mijn TBR en toen we besloten om deze voor de eerste Book Buddies Boekenclub te lezen moest ik er natuurlijk invliegen. Alleen merkte ik al snel dat het geen vliegende start was voor mij. Het verhaal stelde al heel snel teleur en ging alleen maar bergafwaarts.

(meer…)

Booktalk | Wrap-up maart

Maart, één van mijn favoriete maanden van het jaar. Deels omdat ik in maart verjaar maar ook omdat de lente weer is aangebroken en de dagen terug minder kort zijn. Laat het zonnetje maar komen! Alleen is er op leesvlak niets veranderd, want net zoals de voorgaande maanden heb ik deze maand vijf boeken gelezen.

(meer…)

Booktalk | Hof van Zilveren Vlammen (Hof van Doorns en Rozen #4)

In 2017 maakte ik voor het eerst kennis met de boeken van Sarah J. Maas. Ik las toen de populaire trilogie Hof van Doorns en Rozen waar ik instant verliefd op werd. Maar toen bekend werd gemaakt dat er een vierde deel ging komen over Nesta en Cassian was ik toch wel een beetje sceptisch. Ik heb Nesta als personage nooit gemogen en wist niet of ik een heel boek vanuit haar standpunt zou verdragen. Maar Maas heeft een manier van schrijven waardoor ik wist dat ik het boek toch zou willen lezen.

(meer…)

Unboxing | Boekenbox – Regency Delight (Acta Fabula Est)

Een tijdje geleden maakt Lieselotte van Acta Fabula Est bekend dat ze een boekenbox ging uitbrengen. Ik vond het een super leuk initiatief dus ik was best nieuwsgierig geworden. Zeker toen bekend werd gemaakt dat het een Engelse YA ging worden voor fans van Jane Austen en Bridgerton. Ik heb zelf de reeks Bridgerton gezien en was er gek van, dus ik besloot om de sprong te wagen en de box aan te schaffen.

(meer…)