
Ik had het zelf niet verwacht, maar het is mij toch gelukt om 6 boeken te lezen in november. Het was een heel diverse maand, zowel qua formaat om boeken te lezen als genres. Mijn favoriete genre en grote liefde blijft uiteraard fantasy, maar door Storytel wijk ik ook uit naar andere genres. En sinds deze maand heb ik ook terug mijn e-reader opgepakt waardoor ik merk dat ik ook meer lees.
Boeken
Allereerst las ik The Teacher van Freida McFadden op Storytel. Ik heb even moeten nadenken waar het over ging, zo diep zat het verhaal al. Ik kan kort zijn, dit verhaal was niet mijn ding. Misschien wist ik het al toen ik begon, maar toch wou ik het een kans geven. Plotgewijs zat er niet veel diepte in, en de personages waren ook redelijk vervelend.
Vervolgens las ik People We Meet on Vacation van Emily Henry. Ik zie dat ik deze 4 sterren heb gegeven, maar ik bedoelde waarschijnlijk 3,5 sterren. Het was een schattig verhaal, de personages waren goed uitgewerkt, maar het is gewoon geen verhaal dat mij gaat bijblijven?
Ik las ook Five Survive van Holly Jackson en ik moet het haar nageven: in karakterontwikkeling is ze echt een pro. Ze kan haar personages zoveel diepte geven dat je sommige personages echt zo leuk vindt en andere weerzinwekkend. Al bij al zeker geen slecht verhaal, gewoon ook weer niet eentje dat mij gaat bijblijven, vandaar 3 sterren.
Vervolgens las ik Babel van R.F. Kuang, het boek waar ik al 4 maanden in bezig was. Ik vind het heel moeilijk om te zeggen wat ik van Babel vind. Aan de ene kant vind ik het best een geniaal boek, aan de andere kant voelde ik het soms niet. Ik hield enorm van hoe de auteur talen erin heeft gewerkt en hoe ze haar research heeft gedaan. Ik hield van de dark academia setting, de realistische personages en hoe ze zulke moeilijke thema’s als racisme en kolonialisme erin heeft verwerkt. Maar daartegenover vond ik dat het verhaal soms te langdradig was. Het kan ook aan mij liggen, want de eerste 100 pagina’s was ik echt diep onder de indruk en had ik die eerste pagina’s wel verslonden, maar daarna verloor het zijn glans een beetje. Het begon wat langdradig aan te voelen, maar ik heb soms het gevoel dat het aan mij ligt en aan het feit dat ik niet veel fantasy in het Engels lees. Ik heb geen idee. Maar in alle eerlijkheid: het is wel een verhaal dat mij gaat bijblijven.
Dan vond ik het tijd om naar wat luchtigere boeken over te stappen. Ik las Love, Theoretically van Ali Hazelwood. Een leuk verhaal waar ik zo door was. Ze gebruikt uiteraard weer hetzelfde opzet als haar andere boeken, dus het was een uiterst voorspelbaar boek, maar soms heb je daar nood aan. Ik heb er alleszins van genoten.
Vervolgens las ik als luisterboek vandaag Rewitched van Lucy Jane Wood uit. Ik was best onder de indruk, het verhaal zat goed ineen, er zaten grappige momenten uit en de personages waren heerlijk. Plotgewijs heb ik er zeker niets op aan te merken, dus ik geef het verhaal 4 sterren. Ik was best verbaasd toen ik zag dat het boek ‘maar’ een 3,75 sterren heeft op Goodreads.
Mijn totaal gelezen boeken in 2025 staat dus nu op 39 boeken! Dat is al meer dan vorig jaar, dus ik ben blij. Verder kocht ik 6 e-books en geen fysieke boeken. Brimstone staat nog op mijn wishlist, maar dat is misschien iets voor volgende maand (of zelfs volgend jaar, hihi).
Series en films
Ik keek in november geen enkele film, maar heb wel enkele series uitgekeken. Ik heb het tweede seizoen van Nobody Wants This en My Life with the Walter Boys gekeken. Ook het derde seizoen van The Summer I Turned Pretty heb ik uit en dat was mijn favoriete seizoen van de reeks (zeker in vergelijking met dat slaapverwekkende tweede seizoen). Verder ben ik ook bezig in het tweede seizoen van Derry Girls en ben ik ook begonnen in Maxton Hall om Amazon Prime.
Muziek
Oei, hier heb ik even over moeten nadenken, er is niet echt een nummer dat mij deze maand is bijgebleven. Maar als ik echt moet kiezen dan kies ik Scream van Florence + The Machine.
Kleine gelukjes
Mijn klein gelukje is deze maand mijn weekendje Durbuy geweest met mijn lieve vrienden. Oh, en ik heb mijn trouwschoenen gevonden!
Volgende maand gaat een spannende maand worden: ga ik eindelijk nog eens de 50 kunnen aantikken?
Liefs, Rani