Een nieuwe maand, een nieuwe wrap-up! Ik heb besloten om mijn wrap-up in een nieuw jasje te steken en er meer categorieën aan toe te voegen. Dus niet alleen boeken van afgelopen maand zal ik toelichten, maar ook series/films en random dingen waar ik zin in heb om over te schrijven. Wees welkom!

Boeken

We zullen eerst beginnen met mijn gelezen boeken. Het was een relatief goede maand, ik heb het gevoel dat ik eindelijk mijn routine heb gevonden. Het is nog steeds druk maar de laatste weken merk ik dat ik echt mijn tijd neem om terug te lezen.

Maar goed, eens kijken naar mijn gelezen boeken. Allereerst las ik eindelijk The Agency of Scandal-trilogie! Wat een leuke serie! Ik heb er ontzettend van genoten en kan deze boeken alleen maar aanraden! Ik ben momenteel bezig met een recensie te schrijven, dus ik hoop deze binnenkort te posten. Verder las ik ook Accidentally Amy van Lynn Painter. Deze las ik als audioboek en op zich was het zeker geen slecht verhaal, alleen geen verhaal dat mij bij gaat blijven. Tja, het liet geen blijvende indruk, wat zeker niet erg is, maar echt aanraden kan ik het boek ook weer niet.

Verder kocht ik maar 1 boek: De heks van Near van V.E. Schwab. Dit is het debuut van Schwab en ook al heb ik dit verhaal reeds gelezen (lang geleden als luisterboek) kon ik dit boek niet weerstaan. Schwab is een beetje mijn auto-buy auteur, dus alles wat er van haar verschijnt (in het Nederlands) koop ik nu eenmaal. I’m a simple girl. 🙂

Met 4 gelezen boeken viel mei al bij al nog mee. Ik heb 23 dagen van de 31 dagen van mei gelezen, maar ik ga proberen om in juni iedere dag te lezen. Mei was op zich gelukkig niet meer zo druk in vergelijking met maart en april, dus ik had wat ademruimte. Voorts heb ik ook echt geprobeerd om meer me-time in te plannen en dat is redelijk goed gelukt. Ik sta wel ontzettend achter met mijn reading challenge, met maar 13 van de 50 gelezen boeken sta ik 7 boeken achter op schema dus ik zal een tandje bij moeten steken.

Series en films

In mei heb ik 1 film gezien: Lilo & Stitch. Naar aanleiding van de nieuwe live action film wou ik de animatiefilm nog eens gekeken hebben. Pure nostalgie om deze nog eens gezien te hebben en ik ben benieuwd naar de live action, hij ziet er heel goed uit en de casting van Lilo is helemaal on point.

Ik heb ook ein-de-lijk (!!) het laatste seizoen van The Vampire Diaries bekeken. Het was een heuse worsteling. Het zevende en laatste seizoen was echt rotslecht en eigenlijk ook nog eens heel saai. De plot trok op niets. Waarom ik dan keek vraag je je af? Zodat ik die serie eindelijk van mijn lijst kon schrappen en omdat ik al zo ver was gekomen dus ik wou ook niet opgeven. Maar wat een teleurstelling.

Verder ben ik ook begonnen met een andere serie met vampieren: A Discovery of Witches, gebaseerd op de All Souls-trilogie van Deborah Harkness. Ik heb de eerste 2 boeken gelezen (not bad, but not good), en was toch nieuwsgierig naar de serie. Toen ik enkele maanden geleden de trailer zag was ik eerlijk gezegd niet onder de indruk. De acteerprestaties zagen er nogal cringy uit, maar na de eerste 2 afleveringen te hebben gezien viel het goed mee, dus ik ben hoopvol. Het tempo van de serie ligt alleszins hoger dan de boeken, dus daar ben ik al blij om.

Tot slot ben ik momenteel ook bezig met het vijfde seizoen van You. Met wat vertraging ben ik hierin ook begonnen en ik was vergeten hoe verslavend deze serie is. Ik ben ontzettend benieuwd wat deze serie in petto gaat hebben!

Muziek

Deze maand heb ik weer enkele leuke muziek ontdekt. Mijn favoriete artiest ga ik tot het einde houden, dus ik ga eerst beginnen met het liedje Gnarly van Katseye. Dit lied werd eind april de wereld in gegooid, en sindsdien luister ik er naar non-stop naar. Toen ik het de eerste keer hoorde vond ik het enerverend. Echt een stom liedje en de songtekst trekken op niets. Maar daarna zag ik de performances van de groep en sindsdien vind ik het lied iets hebben: het is catchy, de dans is leuk en de performance is top knotch. Laatst stond het op in de auto met mijn vriend en hij vond het afschuwelijk, en ik besefte dat je het liedje echt met de performance moet kijken want zo is het inderdaad niet het leukste liedje. Rare smaak heb ik soms. Verder vind ik One Thing van Lola Young ook weer een banger van een liedje, maar niet zoals messy.

In het begin van de maand ben ik ook naar het concert van Pommelien Thijs in de AB geweest. Leuk concert! Ik ben niet de grootste fan, maar ik vind haar energie en lyrics heel tof!

En eindigen ga ik met mijn favoriete artiest van de maand. Ik ontdekte hem een weekje terug en sindsdien ben ik fan! Je gaat hem niet kennen want het is een Khmer artiest: VANNDA. Als je tijd hebt zou ik zeker onderstaande video Golden Land aanraden! Muziekgewijs heb je de traditionele Khmer invloeden die verweven zijn met de hedendaagse rap. De lyrics zijn echt sterk en doorheen verschillende liedjes heb ik gemerkt dat zijn liefde voor Cambodja heel groot is. En als je dan nog tijd hebt zou ik zeker ook Sangkran Magic opzetten!

Ik heb alleszins zijn muziek op repeat staan en tijdens het lopen vind ik zijn muziek zalig.

Kleine gelukjes

Afgelopen woensdag gingen vriendlief en ik naar het asiel en haalde de liefste en schattigste katjes: Lucy en Lexi. We zijn alletwee ontzettend verliefd op hen en zo leuk dat ze wat leven in de brouwerij brengen. Ze halen wel wat kattenkwaad uit, maar dat hoort er nu eenmaal bij!

In de naailes heb ik mijn regenjas afgemaakt! Ik ben zo blij met het resultaat en met mijn werk. Ik vond het zelfs niet erg dat het de afgelopen weken heeft geregend, want zo had ik een excuus om mijn leuke regenjas vol trots te dragen.

Liefs,

Rani

2 reacties op Booktalk | Mei wrap-up

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.